تبلیغات
بهائیت شناسی - تولد حسینعلی بهاء z
بهائیت شناسی
www.Baha9.ir
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره ما

" بسم الله الرّحمن الرّحیم "
اینجانب تلاش می کنم با استفاده از کتابهای رهبران بهائی، احکام، اعتقادات و تناقضات بهاء و عبد البهاء و شوقی را از کتابهای آنها استخراخ کرده با سند و مدرک در اختیار این فرقه گمراه قرار دهم، تا حقیقت بر آنان روشن گشته به آغوش اسلام عزیز باز گردند.
وَ السّلَامُ عَلَی مَن اِتَّبَعَ الهُدَی.
« بابائی »
جستجو


دانشنامه مهدویت
مهدویت امام زمان (عج)
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
logo-samandehi
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
ارسال شده در 1396/08/21 ساعت 09:23 توسط بابائی
 ‍                             سالروز تولد پیامبر حُقّه


     میرزا حسینعلی نوری معروف به بهاءالله پیامبر خود خوانده بهائیان و مؤسّس فرقه ضالّه بهائیت، فرزند بزرگ میرزا عباس، روز چهارشنبه دوم محرم ۱۲۳۳ قمری برابر با ۲۱ آبان ۱۱۹۶ شمسی و ۱۲ نوامبر ۱۸۱۷ میلادی در محله پامنار تهران بدنیا آمد.

     به گفته عباس عبدالبهاء رهبر دوم بهائیان، "پدر بزرگش جناب میرزا عباس نوری در دربار فتحعلی شاه قاجار سمت وزارت داشت". اما در هیچ منبع تاریخی این کشور نامی از میرزا عباس نوری به عنوان وزیر شاه قاجار به میان نیامده جز در کتاب های فرقه ضالّه بهائیت!

    از متون تاریخی بهائی به خوبی معلوم می شود که  میرزا حسینعلی نوری در همان ابتدا و در کودکی مشغول سواد آموزی و تحصیل شد. هرچند خود حسینعلی و پیروانش مدعی أمی بودن و بی سوادی او هستند. اما نوشتن بیش از پنجاه لوح و کتاب های متعدد خود شاهد این مدعاست.

    تا وقتی که علی محمد شیرازی آزادانه به تبلیغ بابیّت مشغول بود، نام و آوازه ای از حسینعلی نوری سر زبانها نبود. اما با زندانی شدن علی محمد باب در قلعه چهریق، کم کم فعالیت حسینعلی نیز شروع می شود که آغاز آن را می توان در قضایای بدشت دنبال نمود. هرچند بنابر نقل تاریخ این فرقه، ردپای او در واقعه قلعه طبرسی نیز قابل مشاهده است.

    بدنبال ترور نافرجام ناصرالدین شاه قاجار که به دخالت مستقیم حسینعلی نوری در این ماجرا قطعیت بخشید، نام وی بعنوان سرکرده بابیان سر زبانها افتاد و با تحت تعقیب قرار گرفتن وی از طرف حکومت، میرزا حسینعلی به سفارت روسیه پناهنده شد، اما در نهایت با پیگیری های دولت وی به زندان افتاد ولی با دخالت سفیر روس از مرگ نجات پیدا کرده به بغداد تبعید شد.

    بعد از حضوری یازده ساله بابیان در بغداد، حسینعلی نوری در باغ نجیبیه ادعای من یظهره الّلهی کرده و خود را موعود کتاب بیان (از علی محمد باب) معرفی کرد و باعث اختلاف و درگیری در میان پیروان باب گردید. با تشدید اختلاف و درگیری بین او و برادرش میرزا یحیی صبح ازل، دولت عثمانی آنها را از هم جدا کرده، حسینعلی بهمراه پیروانش به عکا در فلسطین برده شد.

    حسینعلی در عکا بیکار ننشسته به صدور الواح و آیات شیطانی خود پرداخته و بیش از پنجاه لوح و کتاب نازل کرد و مدعی شد که تمام آنها از طرف پروردگارش به او وحی شده است. وی در بسیاری از کتابهای خود به برادرش یحیی صبح ازل حمله ور شده و حرف های زشت و نسبت های ناروائی به او و پیروانش و همچنین به علمای اسلام و شیعه اثنی عشری وارد کرده که چرا ادّعاهای او را نپذیرفته و با او به مخالفت برخاستند.

    قرآن کریم و انبیای الهی، پیامبر اسلام را بعنوان آخرین فرستاده خدا معرفی کرده، خود پیامبر اعظم و ائمه اطهار علیهم السلام نیز در این خصوص روایات زیادی نقل فرمودند؛ اما فرقه ضالّه بهائیت خاتمیت پیامبر اسلام را منکر شده و معتقدند میرزا حسینعلی نوری پیامبری است که بعد از پیامبر اسلام در قرن نوزدهم میلادی ظهور کرده و برای عصر أتم آمده است.

     به گفته بهائیان حسینعلی نوری تنها پیامبری است که دارای معجزه نبود. همچنین وی تنها پیامبری است که نه فقط یک کتاب، بلکه دهها جلد کتاب برای پیروانش به ارمغان آورده است. همچنین باید افزود: میرزا حسینعلی نوری تنها پیامبری است که در کتاب های او کلمات زشت و غلط های بی شمار و اشتباهات ادبی فراوانی یافت می شود که در هیچ یک از کتب انبیای پیشین دیده نشده است.

    علاوه بر اینها باید گفت: هر پیامبری که از طرف خداوند متعال مبعوث به رسالت شد، تصدیق کننده همان کتابی بود که از پیامبر قبلی در دستان مردم آن سامان بود. "مُصَدِّقًا لِّمَا بَیْنَ یَدَیْهِ مِنَ الْكِتَاب" (مائده ۴۸) اما پیامبر حُقّه بهائیان نه تنها تصدیق گر قرآن کریم و آیات الهی نبود، بلکه در کتاب های خود نیز به تحریف از قرآن پرداخت.

     حسینعلی نوری در کتاب های خویش آیات قرآن را طبق میل خود تحریف کرده تا بر وی مصداق پیدا کند. از جمله این تحریفات می توان به کتاب ایقان وی اشاره کرد که حسینعلی در صفحه ۵۳ کتاب ایقان چاپ ۱۲۹۴ قمری و صفحه ۴۷ ایقان چاپ ۱۳۲۴ قمری می نویسد: "و این مضمونات در قرآن هم نازل شده چنانچه می فرماید: یَومَ یَأتِی اللهُ فِی ظُلَلِِ مِنَ الْغَمَام و... که مضمون آن این است روزی که می آید خدا در سایه از ابر".

     منظور حسینعلی از "خدا" خودش است. زیرا یکی از ادعاهای وی الوهیّت است که در موارد زیادی از کتاب های خویش، خود را خالق این عالم و خدای انسانها نامید. لذا در این عبارت از کتاب ایقان هم خواست به پیروانش بفهماند آن خدائی که خالق شماست و نعمت های بی شماری به شما عطا کرده و شما هم زیاد در باره او شنیده اید، این خدا بالاخره آمد. لذا بدین منظور، آیه شریفه قرآن را نیز به نفع خود تغییر داد. در حالی که اصل آیه شریفه قرآن مجید که در سوره مبارکه بقره آیه ۲۱۰ آمده، چنین است "هَلْ یَنْظُرُونَ اِلّا أنْ یَاْتِیَهُمُ اللهُ فِی ظُلَلِِ مِنَ الْغَمَامِ وَالْمَلَائِکَة" یعنی آیا اینان منتظر آن هستند که خداوند با فرشتگان در زیر سایبانی از أبر نزدشان بیاید؟

    بعد از روشن شدن تحریف و تغییر آیات قرآن توسط این مدعی دروغین نبوّت، بیت العدل بهائیان تلاش کرد در ایقان چاپ ۱۵۵ بدیع، ۱۳۷۷ شمسی، صفحه ۵۰، و همچنین چاپ های بعد، آیه شریفه را اصلاح کرده در ادامه آن، جمله حسینعلی نوری را نیز تغییر داده می نویسد: و مضمون آن این است: آیا انتظار می کشند مگر اینکه بیاید آنها را خدا در سایه ای از ابر. در حالی که با این اصلاحیّه، منظور حسینعلی بهاء را نیز تغییر داده اند.

     هرچند مؤسسه ملی مطبوعات أمری زیر نظر بیت العدل بهائیان، تحریف این آیه شریفه قرآن را در چاپ های بعدی کتاب ایقان اصلاح کرده است، أما چنین تحریفاتی در کتاب های میرزا حسینعلی نوری به کثرت یافت می شود. علاوه بر اینکه چاپ های قبلی کتاب ایقان هنوز نزد مردم موجود است و شاهدی قوی بر تحریفات حسینعلی نوری می باشد و این ننگی است که تا ابد بر چهره سیاه حسینعلی نوری و بهائیان باقی خواهد ماند و هرگز پاک شدنی نیست.

    سرانجام این پیامبر حُقه عصر أتم در ۱۸ اردیبهشت ماه به بیماری شیگلوز مبتلا شد و بعد از گذشت ۲۱ روز از این درد و مرض لاعلاج، در هشتم خرداد ۱۲۷۱ شمسی أجل به او مهلت نداد و بعد از ۲۴ سال اقامت در تبعیدگاهش (عکّا) در سن ۷۶ سالگی جان ناقبلش را گرفت و او را به جایگاه أبدی اش رهسپار کرد.

برای دیدن سه چاپ از کتاب ایقان روی ادامه مطلب کلیک کنید.      
 
مشخصات کتاب ایقان، حسینعلی نوری (بهاءالله)

http://s8.picofile.com/file/8312032876/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8_%D8%A7%DB%8C%D9%82%D8%A7%D9%86.jpg

کتاب ایقان 183 صفحه ای چاپ 1294 قمری، صفحه ۵۳ 

http://s9.picofile.com/file/8312032484/%D8%A7%DB%8C%D9%82%D8%A7%D9%86_183_%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87_%D8%A7%DB%8C_1294_%D9%82%D9%85%D8%B1%DB%8C.jpg

کتاب ایقان 157 صفحه ای چاپ 1324 قمری، صفحه ۴۷

http://s9.picofile.com/file/8312032476/%D8%A7%DB%8C%D9%82%D8%A7%D9%86_157_%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87_%D8%A7%DB%8C_1324_%D9%82%D9%85%D8%B1%DB%8C.jpg

کتاب ایقان، چاپ ۱۵۵ بدیع، 1377 شمسی

http://s8.picofile.com/file/8312033584/%DA%AF%D8%AA%D8%A7%D8%A8_%D8%A7%DB%8C%D9%82%D8%A7%D9%86.jpg

http://s9.picofile.com/file/8312032850/%DA%AF%D8%AA%D8%A7%D8%A8_%D8%A7%DB%8C%D9%82%D8%A7%D9%86.jpg

کتاب ایقان، چاپ 155 بدیع، 1377 شمسی، صفحه ۵۰

http://s9.picofile.com/file/8312032684/%D8%A7%DB%8C%D9%82%D8%A7%D9%86_170_%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87_%D8%A7%DB%8C_1377%D8%B4%D9%85%D8%B3%DB%8C_%D8%B5_50.jpg


موضوع : تولّد حسینعلی بهاء ,